svadba / September 2018 / Modra

Jesenná svadba

Svadobná kytica mala byť padavá v tmavých tónoch bordó s prímesou marhuľovej a modrej, doplnená ťahavou zeleňou. Použili sa veľkokveté aj malokveté Dahlie, Rudbeckie, Scabiosa, Cosmos, Amaranth a Eryngium. Zo zelene Eleagnus, Crateagus a černice. Pôsobila divoko a prírodne.

Obrad sa konal v Kostole Zvestovania na Františkánskom námestí v Bratislave. Do tohto majestátneho priestoru sme zvolili jemnú výzdobu v podobe rastlinných vencov lemujúcich uličku, a dvoch kvetinových vencov na stoličkách mladomanželov upevnených stuhov.

Hostina bola v Starom dome v Modre. Priestor vinárne bol zaujímavý hlavne kvôli kamennej stene a dreveným trámom deliacich miestnosť. Hlavným prvkom výzdoby sa stali rozlične veľké kvetinové vence zavesené za stolom svadobčanov. Stoly pre hostí boli nahusto ozdobené vázami s kyticami vo farbách tmavo červenej, bordovej, bielej a modrej. Okrem kvetín sa použilo množstvo rastlín ozdobných svojimi bobuľami, ktoré sú výrazné najmä na jeseň. Medzi vázy sa poukladali halúzky s listami a bobuľami a domáce červené jabĺčka. Celkový dojem bol naozaj plný a luxusný. Podobne sa dotvoril aj priestor na vonkajšej terase.

Celkovo svadobná výzdoba pôsobila prírodne a jesenne - a to právom, keďže sa nepoužil ani jeden kvet privezený z holandskej burzy ale všetky boli vypestované zo semiačka na okolitých farmách.